Makijaż Permanentny

-
-
-

Opis zabiegu:

Makijaż permanentny nazwany jest również mikropigmentacją lub makijażem trwałym, polega na implantacji barwnika w głąb skóry za pomocą urządzenia wyposażonego w igłę bądź moduły igłowe,
czyli prawie jak tatuaż, ale, czy na pewno?

W dzisiejszych czasach, kobietom chcącym spełniać się zarówno na polu rodzinnym, jak i zawodowym, nierzadko brakuje czasu, aby zadbać o siebie. Na szczęście, dostępne są zabiegi, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną pielęgnację. Należy do nich właśnie makijaż permanentny. Jego wykonanie pozwala oszczędzić sporo czasu na co dzień, jak również wyglądać pięknie niezależnie od okoliczności.

Choć jest to technika Semi – Permanent, czyli półtrwała, pozwala cieszyć się efektem od kilkunastu miesięcy do kilku lat, potem jaśnieje, gubi nasycenie koloru dzięki temu możemy ją po latach modyfikować .

Linergiści, czyli osoby zajmujące się makijażem permanentnym często też wykonują zabiegi pigmentacji medycznej dające, np. możliwość odtworzenia brodawki piersiowej. Bardzo popularna jest też mikropigmentacja, np. włosków, bądź na twarzy imitująca naturalny zarost lub dająca efekt „ ogolonej głowy „

Makijaż  permanentny  to  specjalistyczny  zabieg  kosmetyczny, dzięki któremu pięknie możemy podkreślić linię rzęs – eyeliner, kontur ust czy odtworzyć niepełny łuk brwiowy, zniwelować asymetrię.  W  przypadku  oczu  najczęściej  jest  to  wykonanie  kreski  na dolnej i  górnej  powiece,  w  przypadku  brwi  wyregulowanie  ich  kształtu, wzmocnienie koloru  natomiast  w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni.

Makijaż permanentny brwi.

Makijaż  permanentny  to  także  skuteczna  alternatywa  dla bardziej  inwazyjnych zabiegów  chirurgicznych,  ponieważ  zabieg  wykonany  odpowiednią  techniką  zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.

Profesjonalny  makijaż  permanentny  nie  tylko  podkreśla  walory  kobiecej  urody,  ale  także doskonale  maskuje  niedoskonałości,  m.in.  tuszując  defekty  skóry,  takie  jak  blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne.  Co bardzo ważne makijaż trwały  pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.

Etapy makijażu permanentnego.

Zabieg makijażu permanentnego rozpoczyna się od wykonania szkicu i swego rodzaju wizualizacji efektu po wykonaniu makijażu. W razie potrzeby aplikowane jest miejscowe znieczulenie. Cały zabieg trwa od 1 do 3 godzin, a efekt utrzymuje się od 1 roku do 3 lat. Wpływ na trwałość makijażu permanentnego ma wiele czynników. Zależy ona od:

  • wieku – u starszych pań efekt utrzymuje się dłużej, co jest związane ze zwolnionym procesem odnowy naskórkowej, a więc dłuższym czasem złuszczania naskórka,
  • stanu skóry – makijaż permanentny znacznie lepiej będzie utrzymywał się u osób z zadbaną, dobrze nawilżoną skórą,
  • rodzaju cery – makijaż permanentny może się utrzymywać krócej u osób z cerą tłustą,
  • odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu – bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń osoby wykonującej zabieg dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegu,
  • stosowanych zabiegów i pielęgnacji skóry – stosowanie różnego rodzaju zabiegów złuszczających przyspiesza złuszczanie naskórka, a tym samym rozjaśnianie makijażu,
  • stosowanych leków – niektóre leki powodują przyspieszanie rogowacenia naskórka (np. retinoidy),
  • ekspozycji na słońce – im częstsze opalanie, tym szybciej makijaż blednie,
  • rodzaju pigmentu oraz zastosowanej metody.

Podczas zabiegu makijażu permanentnego dochodzi do uszkodzenia ciągłości naskórka, dlatego też miejsce po zabiegu należy traktować jak ranę. W związku z tym, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Aby uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu, należy stosować się do zaleceń osoby wykonującej zabieg.

Przez około tydzień po zabiegu nie należy moczyć miejsca, w którym wykonywany był makijaż, używać mydła oraz preparatów z alkoholem. Nie powinien być także wykonywany makijaż z użyciem kosmetyków kolorowych. Na miejsce makijażu zaleca się stosowanie maści, które przyspieszają regenerację i gojenie naskórka. Dobrym wyborem będą preparaty zawierające alantoinę, witaminę E, pantenol, Alantan, czy masełko regenerujące.   Bezpośrednio po zabiegu skóra zwykle jest zaczerwieniona i może być obecny niewielki obrzęk. Po ok. 2 dniach po zabiegu skóra zaczyna się łuszczyć i pojawia się strupek. To bardzo ważne, aby nie zrywać powstałych strupów i pozostawić je do naturalnego odpadnięcia. Przez 6 tygodni po zabiegu nie wolno się opalać. Zalecane jest stosowanie filtrów UV. Do całkowitego wygojenia dochodzi po ok. 4 tygodniach.

Makijaż permanentny ust
Makijaż permanentny, niestety, nie może być wykonany u wszystkich osób. Istnieją liczne przeciwwskazania do jego wykonania, a są nimi np.:
  • aktywne infekcje skóry – bakteryjne, grzybicze, wirusowe ( w tym opryszczka ),
  • infekcja górnych dróg oddechowych, osłabienie , grypa,
  • gorączka,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • zakażenie wirusem HIV,
  • choroby serca,
  • choroby krwi,
  • terapia choroby nowotworowej,
  • choroby skóry ( np. łuszczyca, bielactwo ),
  • skłonność do powstawania blizn i bliznowców,
  • stosowanie niektórych leków ( m.in. antybiotyków, glikokortykosteroidów doustnych, leków przeciwzakrzepowych),
  • ciąża i okres karmienia piersią.

Pełną listę przeciwwskazań znajdziesz w zakładce ankieta przedzabiegowa .

makijaż permanentny usta
Po każdym zabiegu makijażu permanentnego konieczna jest jego korekta.

Zazwyczaj wykonywana jest ona w 6 tygodniu po pierwszym zabiegu. Ma ona na celu uzupełnienie ewentualnych ubytków oraz ostateczną korektę kształtów. Dopiero wówczas widoczny jest finalny efekt makijażu permanentnego. Ponieważ naskórek nieustannie się złuszcza, po pewnym czasie ( zwykle po roku ), może być konieczna korekta pigmentu.

Ważne: Pigmenty które stosuję do zabiegu w oparciu o przeprowadzone badania posiadają deklarację zgodności z kryteriami bezpieczeństwa określonymi w Rezolucjach Rady Europy ResAP (2003)2 oraz ResAP (2008)1 oraz były przechowywane zgodnie z zaleceniami wytwórcy i są używane w zdefiniowanym przez wytwórcę okresie ich przydatności.

Urządzenia oraz narzędzia, które są używane do wykonania zabiegu posiadają niezbędne wymagane prawem atesty, są w dobrym stanie technicznym oraz zawsze zostają przed każdym zabiegiem podane procesowi dezynfekcji i sterylizacji, zgodnie zaleceniami producenta danego urządzenia lub narzędzia, a następnie zostaną zabezpieczone zgodnie z zasadami aseptyki obowiązującymi przy tego typu zabiegach z przerwaniem ciągłości tkanek.

Wytyczne dotyczące postępowania przed zabiegiem:
  • przed przystąpieniem do pigmentacji proszę umów się na wizytę konsultacyjną, która jest bezpłatna, a pozwoli nam maksymalnie omówić całą procedurę, dobrać kształt , rodzaj pigmentu i ustalić wszelkie szczegóły,
  • na wizytę konsultacyjną przyjdź w swoim codziennym makijażu po to, abym mogła zobaczyć jaki rodzaj makijażu preferujesz,
  • w dniu zabiegu nie pij kawy ani innych napojów zawierających kofeinę,
  • 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonuj henny ani regulacji brwi,
  • na zabieg proszę przyjdź bez tuszu i sztucznych rzęs,
  • zalecane jest stosowanie bogatej w witaminy i minerały diety, w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych można przyjmować suplement diety Aescin lub Niverosin lub rutynę czy Wit. C profilaktycznie przez 30 dni,
  • nie stosuj odżywki do rzęs co najmniej 28 dni przed zabiegiem,
  • jeśli masz wzmożoną tendencję do opryszczki, po uprzedniej konsultacji z lekarzem dobrze jest przyjmować Heviran lub Hascovir, w 1-3 dni po zabiegu pigmentacji ust. Jeśli wystąpiła u Ciebie opryszczka zaczekaj z zabiegiem ok 1,5 miesiąca.
  • pilnuj, aby Twoja skóra była odpowiednio nawilżona, nie planuj zabiegu bezpośrednio przed urlopem , oraz 2-3 tygodnie po urlopie.

Techniki jakimi pracuję:

Moje techniki są przede wszystkim przemyślane, zawsze naturalnie podkreślające piękno, nigdy nie przerysowane, to wyróżnia moje prace. Odmawiam wykonania prac, które nie są zgodne z moją etyką i estetyką.  Dlatego jeśli kochasz delikatne podkreślenie brwi, cechujące je puszystym wykończeniem polecam Ci technikę Powder, Ombre, Soft Liner lub Soft Ombre, miękkie rozprószone nasady i odpowiednio mocno zarysowana podstawa, oczywiście technika dopasowana do Twoich potrzeb, zgodna z Twoją naturą, temperamentem.

Kreskę możemy wykonać w kilku technikach, zarówno mocną i wyraźnie zarysowaną linię w formie klasycznego lub dekoracyjnego Eyelinera lub jedynie zagęszczającą linię Twoich rzęs po to, aby nadać im optyczką gęstość i wyrazistość.

To kreska bardzo bezpieczna w swej formie, ,,wdzięczna’’, zawsze możliwa do przerobienia w kolejnych pigmentacjach i bardzo naturalna.

Moją ulubioną formą kreski jest kreska cieniowana, lekko rozmyta, przypudrowana – to rodzaj jednej z trudniejszych technik, ale jakże wpisującą się w potrzeby moich klientek. Pięknie unosi opadający kącik, daje wrażenie lekko umalowanej powieki, idealna właściwie dla wszystkich fanek rozmytej czy roztartej kredki na powiece.

Jeśli lubisz mocny efekt pomadki na ustach, nie ma problemu aby zapigmentować je w technice, która pozwoli Ci wprost nie malować ust. Technika Full Lips czy Just Kiss Me idealnie pokryje całą czerwień wargową w wybranym przez Ciebie kolorze. Aquarelle, czy Ombre Lips podsyci kolor czerwieni wargowej, wyrówna koloryt, odświeży kontur wypełniając je w tzw. „ pustych miejscach”, po to abyś mogła cieszyć się naturalnym „ lookiem’’ , bez stresu, bez zobowiązań co do koloru… Z kolei 3D technika podkręci wypukłości dzięki zastosowania kilku kolorów pigmentu optycznie je powiększając.

W trosce o Twoje dobre samopoczucie, komfort i spokój, dokładam wszelkich starań, aby moje pigmentacje były zawsze na czasie, według królujących trendów. Dzięki szkoleniom jakie odbywam regularnie ucząc się i podpatrując znakomitych artystów z kraju i zagranicy w jakich technikach pracują i jakie są aktualnie trendy.

Fazy gojenia makijażu permanentnego.

Tutaj trochę naukowego wyjaśnienia procesów zachodzących w skórze.

Po zakończeniu pigmentacji, zanim pigment osadzi się w odpowiedniej warstwie co jest procesem trwającym do 6 tygodni w skórze zachodzą procesy podzielone na fazy takie jak:

  1. FAZA ZAPALNA – w tej fazie w momencie kiedy naczynia zostają uszkodzone, natychmiast zwężają się i następuje proces krzepnięcia poprzedzający proces gojenia, organizm szybko wysyła bardziej odporne komórki do miejsca pigmentacji, aby odbudować uszkodzoną tkankę i zapobiec zakażeniom bakteriami ( od chwili urazu do 5 dni ). Powstaje stan zapalny, który może trwać około 48 godz. Pigment w tym czasie osadza się między warstwami skóry i zostaje zamknięty w komórkach.
  2. FAZA PROLIFERACJI, REGENERACJI – ta faza trwa od 1-30 dni, rana zostaje pokryta tkanką naskórka, powstają nowe naczynia odżywiające komórki, te odbudowują się najczęściej w ciągu 3 dni w fazie proliferacji. Miejsce pigmentacji zaczyna się łuszczyć ( 3-7 dni ), tu warto pamiętać o tym, że nie wolno skóry drapać aby nie przeszkadzać jej w tym procesie .
  3. DOJRZEWANIE – w tej fazie rana kurczy się i powstaje swego rodzaju tkanka bliznowata. Błona podstawna ( pogranicze naskórka i skóry właściwej – tam gdzie trafia pigment ) odtwarza się, a cząsteczki osadzają się tam i w górnych warstwach skóry właściwej ( w brodawkowata). Błona podstawna odbudowuje się między 50, a 90 dni, dlatego dopiero po tym czasie następuje zatrzymanie procesu utraty pigmentu przez naskórek. Pigment wędruje do wyższych warstw podbijając kolor który staje się zdecydowanie bardziej widoczny niż bezpośrednio po zejściu strupka.

Jak to wygląda podczas naszej procedury?

Na co się przygotować?

  1. W pierwszym tygodniu po zabiegu pigmentacji makijaż będzie przerysowany, mocniejszy od zamierzonego efektu, nie panikujemy! Proszę uzbroić się w cierpliwość i postępować zgodnie z zaleceniami pozabiegowymi.
  2. W 2 – 4 dniu po zabiegu zaczyna się proces wystrupiania i delikatnego wyłuszczania, i tu kolejny szok! Możesz mieć wrażenie, że po odpadnięciu strupków nic nie zostało, to naturalny efekt, zaraz rozpocznie się proces stabilizacji koloru w skórze.
  3. 4 – 6 tygodni, to czas kiedy pigment będzie się „ układał „ w skórze, będzie można zaobserwować stopniowe ciemnienie koloru, aż do uzyskania właściwego zamierzonego waloru. To czas kiedy zaproszę Cię na zabieg zwany dopigmentowaniem.
  4. Po lekkim zliftowaniu, dosyceniu koloru, delikatnym zmianom po korekcie i zagojeniu możesz cieszyć się w 100% pięknym makijażem permanentnym na brwiach, ustach, czy powiekach.
  5. Po ok 1,5 – 3 lat zapraszam zawsze na odświeżenie, lekkiej modyfikacji kształtu, zawsze zachęcam do takich odświeżeń, gdyż po czasie kolor lekko płowieje, lekko się ochładza, dzięki odpowiednim modyfikatorom koloru możemy ocieplić, a i według życzeń przyciemnić, czy poszerzyć obszar pigmentacji.

 Makijaż permanentny w Estetica Marta dostosowuję zawsze indywidualnie do Twoich potrzeb, oczekiwań i indywidualnych preferencji. Nie wykonuję makijażu permanentnego przerysowanego, zbyt  mocnego, takiego, który nie jest zgodny z estetyką mojej pracy i naturalnego poczucia piękna.

Jeśli po makijażu permanentnym brwi oczekujesz właśnie takiego efektu, zapraszam przeczytaj do końca, poznaj wszystkie szczegóły moich pigmentacji i przekonaj się, że idealnie wybrałaś!

Zapraszam na konsultację, wspólnie zaprojektujemy Twoje piękno.